Планування квартири напряму впливає на якість та комфорт життя. Вибір варіанту у кожного буде індивідуальним та залежить від особливостей, потреб сім’ї. Тому дуже важливо заздалегідь ознайомитись з різними типами планування, щоб у майбутньому вибрати найкращий варіант.
Типи планувань квартири
Кожне планування має свої особливості та підходить під окремі ситуації. Тому не можна назвати, котрий спосіб найкращий, адже вони всі мають велику кількість переваг та недоліків. Зазвичай вибір буде залежати від мети придбання та індивідуальних цінностей. Відокремлюють такі типи планувань житлових приміщень:
Класичний являється традиційним варіантом. Його використовують такі люди, для яких дуже важлива наявність особистого простору. Така квартира складається з окремих непрохідних житлових кімнат.
Суміжно-роздільний відносять до універсальних типів. Він відрізняється наявністю ізольованих кімнат та прохідною вітальнею. Зал і кухню зазвичай об'єднують в одну територію.
Європланування — це досить поширений варіант, що має надзвичайно велику кухню, яка за площею більша ніж спальні кімнати. Також присутня велика зона для відпочинку.
Вільний — це тип квартири, у якому велика житлова площа і відсутні внутрішні перегородки. Тому зонування виконується за власним бажанням.
Студія — зазвичай являється звичайною невеликою квартирою, де присутня всього лише одна кімната. Вона поєднує в собі вітальню, спальню і невелику кухону зону.
Смарт є максимально компактним і бюджетним плануванням, що підійде для проживання однієї або двох людей.
Це список найбільш поширених варіантів планувань, які підійдуть як для новобудов, так і для будинків старого спорудження.
Як вибрати найкраще планування для себе
Під час вибору планування квартири для зручного проживання сім'ї або здавання її в оренду дуже важливо враховувати велику кількість різноманітних параметрів. Це буде залежати від кількості кімнат, площі квартири, а також розмірів кухні, рівня освітлення, типу ванної кімнати. Тому рекомендуємо звертати увагу на такі особливості в плануванні поміщення:
Як розташовані кімнати. Зручність та комфорт будуть залежати від правильного розташування кімнат. Передпокій, ванна кімната та вітальня повинні бути розміщені близько до входу в будинок. Кімнати, в яких проживають люди, дитяча, кабінет, бібліотека чи гардеробна, розташовуються в глибині оселі. Також спальню краще розміщувати подалі від кухонної зони та вітальні, щоб відпочинок та сон могли проходити у повній тиші.
Важливі моменти для родини. Максимально важливо враховувати усі побажання членів родини. Для створення унікального простору чудовим рішенням стане варіант вільного планування. Тоді можна самостійно вибрати розміщення перегородок. Але підійде європланування та суміжно-роздільне, так як кожен зможе мати свою власну кімнату та буде присутній простір для сімейних розваг.
Особливості передпокою або коридору. Зазвичай, коридори та передпокої мають невелику площу, тому важливо враховувати саме форми приміщень. Це допоможе максимально розумно та ефективно використовувати кожен квадратний метр. Такі кімнати найкраще робити квадратними або прямокутними, також вони не повинні бути прохідними, щоб брудне взуття не зіпсувало чистоту.
Кухня. Маленьку і тісну кухню можна зробити лише у квартирах, де буде проживати максимум дві людини, при цьому вони не планують постійно готувати. Тому вільна кухня буде чудовим варіантом для комфортної готовки та сімейної вечері.
Спальні кімнати. Вони повинні бути оптимальної форми — квадратної або прямокутної. Також площа повинна перевищувати 10 м², а в ширину вона не має бути менше трьох метрів. Тоді спальню можна буде обставити великим ліжком, шафами та іншими меблями.
Гардеробна. Це є максимально зручне та вигідне рішення, яке допоможе зекономити простір та гроші на меблі. Також присутня висока практичність, адже одяг зберігається в одному місці. Якщо гардеробна відсутня, то варто ретельно розрахувати місце для шафи та інших елементів для збереження одягу.
Балкон та лоджія. Прекрасним варіантом буде наявність декількох балконів. Це дозволить зробити з одного чудову зону для відпочинку, куди можна поставити крісла та столик. Інший стане місцем збереження побутових речей та сушіння випраного одягу.
Стелі. Ні в якому разі не можна забувати про висоту стель. Нормальним стандартним варіантом буде кімната з висотою 2,7 метрів. Але якщо передбачається вентиляція, то краще підібрати варіант хоча б 3-3,3 метрів в висоту.
Враховуючи ці особливості, ви зможете спланувати зручну та комфортну квартиру для власного користування чи здачі в оренду. Але також цю роботу можна довірити спеціалістам, які зроблять усю роботу по вашим забаганкам.